Kadeti Košarkaškog kluba Brčko Distrikt U16 nisu uspjeli izboriti plasman u završnicu prvenstva Bosne i Hercegovine, nakon što su proteklog vikenda u sali Tehničke škole odigrali kvalifikacioni turnir za plasman među tri najbolje ekipe u državi.
Mladi košarkaši iz Brčkog u prvom susretu prikazali su odličnu igru i ubjedljivo savladali HKK Mostar rezultatom 82:56, nametnuvši svoj ritam i stil igre od samog početka utakmice. Ipak, u odlučujućem meču za plasman u završnicu nisu uspjeli da pariraju ekipi KK Akademac Borac iz Banje Luke, koja je slavila rezultatom 91:57.
Trener kadetske selekcije Miloš Ivanović istakao je da je, uprkos porazu, ponosan na svoju ekipu i sve što su ostvarili tokom sezone.
„Iza nas je jedna odlična sezona. Ovi momci su mnogo napredovali i stekli veliko iskustvo. Ponosni smo što je jedno malo Brčko došlo među šest najboljih ekipa u Bosni i Hercegovini. Posebno kada se zna da smo igrali sa veoma mladim sastavom i da su za nas nastupali igrači 2011. i 2012. godišta“, rekao je Ivanović.
On je dodao da je ekipa imala veliki peh pred odlučujući duel, nakon što se povrijedio njihov najbolji igrač Uroš Arsenić, od kojeg u velikoj mjeri zavisi organizacija igre.
„Borac je fizički izuzetno spremna i kvalitetna ekipa. Njihovi nosioci igre su uglavnom 2009. godište i zaslužuju sve pohvale, kao i njihov trener. Upravo ovakve utakmice su dragocjene za razvoj naših igrača“, naglasio je Ivanović.
Kadetska selekcija KK Brčko Distrikt ovom utakmicom završila je ovosezonsko takmičenje, a nakon kraće pauze ekipu očekuju ljetne pripreme i rad kroz Adriatik kamp.
„Nakon deset dana odmora nastavljamo sa treninzima, a od prvog jula kreće Adriatik kamp gdje će igrači raditi individualno dva puta dnevno. Već naredne sezone očekujemo još jaču juniorsku ekipu uz priključenje generacije 2008. godišta“, poručio je Ivanović.
Izvor: radiobrcko.ba







