Brčak Benjamin Topčagić (18), član Atletskog kluba Sloboda–Tehnograd Tuzla, osvojio je tri srebrne medalje proteklog vikenda na Međunarodnom atletskom mitingu „Trofej Banja Luka“ – Memorijal Tijana Gligić Kosić 2026. i na Tuzlanskoj olimpijadi.
U Banjaluci je u trci na 100 metara istrčao 11,34 sekunde i postavio novi lični rekord, popravivši prethodni rezultat za 25 stotinki. U Tuzli je osvojio druga mjesta u disciplinama na 100 i 200 metara.
„Zadovoljan sam nastupima i osvojenim medaljama, posebno jer sam u Banjaluci postavio novi lični rekord. Uslovi nisu bili laki, bilo je dosta umora i jak vjetar u prsa, ali ovo mi je dodatni motiv da nastavim još jače da treniram i spremim se za naredna takmičenja“, izjavio je atletičar Topčagić.
Kako je istakao, na mitingu u Banjaluci nastupao je u trećoj grupi, bez jače konkurencije koja bi ga „povukla“ ka još boljem rezultatu, a dodatne probleme stvarao je i jak vjetar u prsa. Prvo mjesto izmaklo mu je za svega tri stotinke.
Topčagića sada očekuje kratka pauza i nastavak priprema za međunarodni miting u Zenici početkom juna, gdje će najvjerovatnije nastupiti u disciplinama na 100 i 200 metara.
Izvor: radiobrcko.ba







