Na stadionu FK „Lokomotiva“ u Brčkom proteklog vikenda održan je jednodnevni Međunarodni turnir za djecu uzrasta od 7 do 10 godina, u okviru projekta „Gol za budućnost“.
Prema riječima Vedrana Banjanina, trenera omladinskih selekcija FK „Lokomotiva“ i predstavnika organizatora, turnir je okupio oko 300 dječaka i djevojčica iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
„Ovo je bila izvanredna prilika za druženje, fer-plej i sticanje novih prijateljstava među najmlađima. Ponosni smo što smo ugostili toliko mladih sportista i što smo, kroz igru i sportski duh, promovisali pozitivne vrijednosti“, istakao je Banjanin.
Svi učesnici turnira su, kako je naglasio Banjanin, na kraju nagrađeni medaljama, bez obzira na rezultat, kako bi se naglasila važnost učešća, druženja i sportskog duha, a ne pobjeda po svaku cijenu.
„Ovim gestom organizatori su željeli ohrabriti djecu da nastave da se bave sportom, grade zdrave navike i njeguju fer-plej u svim aspektima života“, rekao je Banjanin dodajući da su organizatori izrazili zadovoljstvo odzivom i atmosferom na turniru, te poručili da će se potruditi da ova manifestacija postane tradicionalna.
Banjanin kaže da je namjera i u narednim godinama da se na isti način okupljaju djeca iz regiona, kako bi se kroz sport nastavili graditi mostovi prijateljstva, međusobnog razumijevanja i saradnje.
Turnir je realizovan uz podršku Odjeljenja za privredni razvoj, sport i kulturu Vlade Brčko distrikta BiH.
Izvor: radiobrcko.ba







