Vlada Brčko distrikta Bosne i Hercegovine je na 12. redovnoj sjednici usvojila Program utroška sredstava za dodjelu donacija maturantima srednjih škola Brčko distrikta BiH za 2025. godinu u visini od 200.000,00 KM.
„Ukupno 662 maturanta ove godine izlaze iz naših srednjih škola i svi će, kroz ovaj program, imati priliku da dobiju po 300 KM. Ovo je i vid podrške roditeljima kroz fazu završetka srednje škole i pripremanja odlaska na fakultet. Maturanti će, kako bi opravdali utrošak tih sredstava, biti u obavezi odraditi jedan dan društveno korisnog rada“, istakao je šef Odjeljenja za obrazovanje Senad Osmanović.
On je rekao da Odjeljenje za obrazovanje već drugu godinu zaredom realizuje ovaj program te da će Javni poziv i kriteriji biti objavljeni krajem tekuće sedmice, a sredstva isplaćena maturantima nakon obavljenog društveno korisnog rada.
Izvor: Vlada BD








