Učenici Poljoprivredne i medicinske škole farmaceutskog i medicinskog smjera, članovi sekcije Farmacija – inovacija i kreacija, organizovali su danas zajedno sa učenicima Škole debate iz Srebrenika debatu na temu „Marihuanu treba legalizovati“.
Podijeljeni u dva tima učenici su prisutnima iznosili stavove zbog čega treba, odnosno ne treba legalizovati marihuanu. Oni koji su danas bili na strani tima za afirmaciju smatrali su da marihuanu treba legalizovati u medicinske svrhe uz strogu kontrolu, dok je tim negacije postavio dilemu gdje je ta crta između marihuane i drugih droga i ostali su na principu zdravih i provjerenih metoda.
Izvor: radiobrcko.ba







